Aktualności Zapowiedzi Produkty Testy w mediach Wsparcie Informacje o nas  
 
Produkte
Stacje dedykowane E>GO
Stacje multimedialne
Odtwarzacze DVD
Monitory zaglówkowe
Monitory podsufitkowe
Kamery cofania
Akcesoria ZENEC


 

Stacje dedykowane E>GO


ZE-NC2010


Stacja ZENEC ZE NC-2010 E>GO pasująca w 100% do modeli Volkswagena i Seata


E>GO to innowacyjna koncepcja firmy ZENEC, czołowego producenta samochodowych multimediów. Exchange and Go – w skrócie E>GO – oznacza nową generację systemów nawigacyjnych ze zintegrowanym tunerem oraz monitorem, idealnie dopasowanych do estetyki wnętrza konkretnych modeli samochodów. Nawigacja, rozrywka, komunikacja – system multimedialny ZE-NC2010 z powodzeniem potrafi sprostać wszystkim tym wymaganiom. Najnowszy model flagowy firmy ZENEC wprost wzorcowo harmonizuje z wnętrzem wszystkich modeli pojazdów, w których zastosowana została deska rozdzielcza z Golfa V oraz Golfa VI, a więc poza wspomnianymi modelami także w Volkswagenach Tiguan, Eos, Passat, Passat CC, Jetta, Caddy, Touran, Scirocco oraz modelach Seata takich jak Altea, Leon i Toledo (w pewnych przypadkach może pojawić się konieczność zastosowania oryginalnej zaślepki montażowej).

Dzięki białemu podświetleniu klawiszy oraz dopasowanemu wzornictwu elementów sterowania umieszczonych na panelu przednim, E>GO doskonale wkomponowuje się w estetykę danego modelu, dodatkowo bez najmniejszego trudu integruje się z elektroniką pojazdu. ZE-NC2010 można założyć do oryginalnej wnęki w desce rozdzielczej wszystkich modeli z platformą Golfa V i Golfa VI bez żmudnych czynności montażowych, nie potrzebne też będą jakiekolwiek adaptery – wystarczy wyjąć oryginalne radio, włożyć E>GO i już można korzystać z ZE-NC2010.
Także podłączenie do fabrycznie zamontowanego w kierownicy układu zdalnego sterowania nie przedstawia najmniejszych trudności, do E>GO należy wsunąć jedynie już przygotowaną wtyczkę – wszelkie funkcje fabrycznie zainstalowanych komponentów pozostają w dalszym ciągu do dyspozycji.

Także podłączenie do fabrycznie zamontowanego w kierownicy układu zdalnego sterowania nie przedstawia najmniejszych trudności, do E>GO należy wsunąć jedynie już przygotowaną wtyczkę – wszelkie funkcje fabrycznie zainstalowanych komponentów pozostają w dalszym ciągu do dyspozycji.

ZENEC E>GO – idealne rozwiązanieOgólne właściwości stacji ZENEC ZE NC-2010

 

Nawigacja, rozrywka, komunikacja - ZE-NC2010 przekonuje wielorakością oferowanych opcji wyposażenia zgodnie z zasadą, że wszystko musi być możliwe. Wbudowany odtwarzacz CD/DVD odtwarza wszystkie obecnie dostępne formaty dźwięku i obrazu, nowy zoptymalizowany tuner RDS gwarantuje odbiór stacji radiowych w doskonałej jakości. Silna cyfrowa końcówka mocy 4 x 50 W zapewnia – wspólnie z wbudowanym dekoderem Dolby Digital – imponującą jakość brzmienia.

Z górnej półki jest też 6,5-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, innowacyjny panel ciekłokrystaliczny TFT daje pierwszorzędny obraz – ostry, czysty i kontrastowy. Wyświetlacz pokryty jest specjalną powłoką przeciwodblaskową, dzięki czemu nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych zapewniona jest dobra widoczność pokazywanych na ekranie szczegółów.

Także w przypadku wbudowanego systemu Bluetooth firma ZENEC postawiła na najlepszą technologię. ZE-NC2010 posiada bowiem zintegrowany moduł CK5050+ firmy Parrot umożliwiający wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych przez system głośnomówiący oraz przesył strumienia danych audio w systemie A2DP AVRCP. Ponadto moduł Bluetooth posiada oprogramowanie firmowe, które można aktualizować.

Czytnik kart pamięci SD/SDHC został wbudowany w łatwo dostępnym miejscu, na panelu czołowym i pozwala odtwarzanie bezpośrednio na ZE-NC2010 muzyki, filmów oraz zdjęć, po tym jak dane potrzebne do nawigacji zostały skopiowane z 4GB karty SDHC do wewnętrznej pamięci fleszowej NAND urządzenia. Potem złącze to może być wykorzystywane do innych zastosowań multimedialnych, w których zastosowano karty SDHC o pojemności do 8 GB. Oczywiście można podłączyć też iPoda lub iPhona, włącznie z możliwością odczytu danych wizyjnych. ZE-NC2010 pozwala nie tylko na oglądanie materiału filmowego zarejestrowanego na iPodzie, ale materiałem tym można sterować poprzez ekran dotykowy.

Port USB, złącze dla iPoda oraz wejście A/V (na 3,5 mm wtyczkę typu jack) dostępne są w module przyłączeniowym Media-Link Box, który należy do kompletu, dzięki czemu wszelkie dodatkowe komponenty można równie sprawnie przyłączać i odłączać.

W każdej chwili możliwe jest podłączenie dalszych źródeł sygnału oraz dodatkowych urządzeń, jak tuner telewizji cyfrowej DVB-T, kamera wsteczna oraz monitory do zamontowania w zagłówkach. Oczywiście funkcjami wszystkich tych urządzeń można sterować za pośrednictwem ekranu dotykowego wysokiej rozdzielczości, począwszy od obsługi odtwarzacza DVD, poprzez iPod i zintegrowaną nawigację, a skończywszy na komponentach dodatkowych.

Perfekcyjna intergracja

 

 

 

Podłączenie do istniejącego wyświetlacza wielofunkcyjnego (MFA+) nie stanowi najmniejszego problemu: wyświetlane są strzałki nawigacyjne, jak też informacje o stacjach i utworach aktualnie odbieranych źródeł sygnału (radio/odtwarzacz CD/odtwarzacz podłączony do gniazda USB).

Wyświetlacz wielofunkcyjny

 

Urządzenie posiada intuicyjny interfejs graficzny. Dzięki temu jest prosta obsługa całego urządzenia. Graficzny interfejs użytkownika (GUI) jest dobrze uporządkowany i dla zapewnienia najlepszej funkcjonalności, został podzielony na dwie strony GUI. Słowa: "intuicyjne działanie" nabiera naprawdę nowego znaczenia, gdy chodzi o ZE-NC2010.

Strona 1
Strona 2
Multi zone menu

Bezprzewodowa komunikacja w technologii Bluetooth

 

ZE-NC2010 został wyposażony w bezprzewodowy system komunikacji CK5050+ o dużej przepustowości, bazujący na technologii Bluetooth, a opracowany przez firmę Parrot. Dzięki temu telefonowanie podczas jazdy oraz odtwarzanie muzyki z telefonu komórkowego stają się dziecinną igraszką.

Korzystaj z bezprzewodowego systemu głośnomówiącego w trakcie prowadzenia rozmów z samochodu i odtwarzaj ulubioną muzykę zapisaną w pamięci telefonu – nawigacja firmy ZENEC umożliwi Tobie bezproblemowe podłączenie telefonu komórkowego wyposażonego w moduł Bluetooth oraz jego wygodne użytkowanie z urządzeniem sterującym ZE-NC2010. Tak więc nie potrzebujesz już instalować we wnętrzu samochodu żadnych zestawów montażowych z różnego rodzaju adapterami, uchwytami, plątaniną kabli, a nawet dodatkowymi głośnikami.Strumieniowe dane audio A2DP

 

Obok tradycyjnych funkcji zestawu głośnomówiącego można również odczytywać pliki dźwiękowe zapisane w pamięci telefonu komórkowego (strumień danych audio przez złącze A2DP z profilem AVRCP) i wygodnie odtwarzać we wspaniałej jakości przez głośniki samochodowe, a wszystkimi tymi funkcjami można sterować przez ekran dotykowy.

 

 


Wygodne prowadzenie rozmów przez system głośnomówiącyNajnowszy moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth firmy Parrot oznacza wielki skok jakościowy w aspekcie porozumiewania się na odległość. W postaci wielokierunkowego mikrofonu ustawianego w dowolnym kierunku i mocowanego w prosty sposób na słupku A samochodu, użytkownik dostaje do rąk najnowocześniejszą technologię do obróbki sygnału, mianowicie „Parrot Beamforming”, dzięki czemu głos będzie znacznie lepiej wychwytywany, a przeszkadzające hałasy otoczenia oraz dokuczliwy efekt pogłosu będą jeszcze efektywniej wytłumiane.


Telefonowanie z rękami opartymi na kierownicy, to jest to. Wszelkie potrzebne informacji w rodzaju numeru osoby dzwoniącej, wpisów do książki telefonicznej oraz innych danych zostają w przejrzystej formie wyświetlone na ekranie ZE-NC2010. Książka adresowa systemu nawigacyjnego zostaje automatycznie zsynchronizowana z wpisami dokonanymi w telefonie komórkowym. Moduł firmy Parrot umożliwia sortowanie alfanumeryczne wpisów do książki telefonicznej i dysponuje dodatkową funkcją wyszukiwania, co szczególnie dla osób używających tego sprzętu w celach zawodowych będzie olbrzymim ułatwieniem w wyszukiwaniu danych w książce telefonicznej.

Dalsze funkcje modułu Bluetooth: • powtarzanie wybieranego numeru
 • przełączanie między systemem głośnomówiącym a komórką, aby można było kontynuować rozmowę bezpośrednio przez telefon
 • pamięć wybieranych numerów oraz połączeń odebranych
 • możliwość podłączenia do 5 telefonów komórkowych, zarządzanie nawet 1000 numerów telefonu
 • funkcja szukania po wpisaniu początkowych liter

Technologia Bluetooth zawsze w najnowocześniejszym wydaniuOprogramowanie firmowe modułu Bluetooth urządzenia ZE-NC2010 można wygodnie aktualizować za pośrednictwem pamięci przenośnej USB lub karty pamięci fleszowej SD, na przykład wtedy gdy w samochodzie ma zostać zastosowany nowy model telefonu komórkowego lub w firmie nastąpiła wymiana telefonów na nowe. W ten sposób w każdej chwili można poszerzyć gamę kompatybilnych telefonów w samochodzie – dzięki ZE-NC2010 jesteś zawsze na bieżąco z techniką.

Zintegrowana nawigacjaPewna nawigacja za pośrednictwem monitora z ekranem dotykowym w całej Europie Zachodniej i Wschodniej, to cecha nowego tunera radiowego ZE-NC2010 ze zintegrowanym systemem nawigacyjnym, który wskaże Tobie optymalną trasę w ponad 43 krajach Europy. Dzięki zastosowaniu procesora głównego o częstotliwości taktowania 400 MHz (128 MB SD RAM) oraz zoptymalizowanego oprogramowania nawigacyjnego iGO8, obliczanie optymalnej trasy trwa zdumiewająco krótko.

Szukanie celu podróży

Wystarczy wprowadzić żądany cel podróży – a wybierać można z różnorodnych opcji wprowadzania celu i trasy, jak adres, kod pocztowy, punkt turystyczny, cele zapisane w pamięci urządzenia lub ostatnio wybierane - i już można rozpoczynać jazdę. Twój elektroniczny drugi pilot prowadzi Cię bezpośrednio do celu i jeśli sobie tylko tego życzysz, pokazuje leżące na trasie stacje benzynowe, hotele, restauracje, parkingi i inne obiekty

 


Okno wyświetlania mapy

Do Twojej dyspozycji jest przejrzysta graficzna prezentacja map samochodowych i planów miast w różnej skali i trybie dwu- i trójwymiarowym, precyzyjne wskazówki głosowe (udzielane w 28 językach) oraz zrozumiały graficzny interfejs użytkownika (w 28 językach), co łącznie umożliwia bezbłędną i jednoznaczną nawigację.

Automatyczna funkcja powiększania obszaru skrzyżowań i rond pomaga Tobie zachować trzeźwe spojrzenie nawet w trudnych punktach komunikacyjnych. Nawigację ułatwiają w równym stopniu tryb jazdy w tunelu, asystent zmiany pasa ruchu, trójwymiarowa prezentacja trasy lub układu ulic w mieście (wraz z zaznaczonymi na planie miasta budynkami i atrakcjami turystycznymi), jak też funkcja umieszczania w czasie rzeczywistym tablic informacyjnych zlokalizowanych nad autostradami bezpośrednio na wyświetlanej mapie samochodowej.

 

 

Tryb podziału ekranu

Szczególną cechą urządzenia jest tzw tryb podzielonego ekranu. Podczas wybrania niezależnego źródła jak radia lub odtwarzania muzyki możemy za dotknięciem palca włączyć tryb podzielonego ekranu. Dzięki podziałowi ekranu nigdy nie stracimy cennych informacji nawigacyjnych jak manewry, informacje o trasie itp. Ukazuje się dodatkowy ekran z prawej strony.

TMC i TMC ProW komplecie ZE-NC2010 znajdziemy zewnętrzny odbiornik GPS, jak też zewnętrzny moduł TMC i TMC Pro, za pomocą którego można odbierać aktualne komunikaty o sytuacji na drogach. Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany o wszelkich korkach lub innych zakłóceniach w ruchu na swojej trasie. System nawigacyjny oblicza automatycznie alternatywne trasy dojazdu – w ten sposób można ominąć męczące korki i uniknąć niepotrzebnych opóźnień w dojeździe do celu.

To activate the TMC Pro service of the ZE-NC2010 naviceiver, you have two options at hand: 1) Buy a prepaid activation card at your authorized ZENEC dealer, the item is called ZE-NC-TMCPRO, or else 2) buy and download the license directly over Naviextras with your credit card.

Aktualizacje map i nowe funkcjeZa pośrednictwem portalu internetowego zenec.naviextras.com możesz aktualizować mapy samochodowe stosowane w urządzeniu ZE-NC2010, pobierać dodatkowe mapy oraz najnowsze plany miast w wersji 3-D i to o każdej porze, w dzień i w nocy, w trakcie jazdy lub na postoju. Portal internetowy zenec.naviextras.com, jak nigdy dotąd, ułatwia aktualizowanie systemu nawigacyjnego oraz jego konfigurację dopasowaną do potrzeb danego użytkownika. Pod adresem zenec.naviextras.com znajdziesz następujące materiały gotowe do pobrania: - aktualizacje map: najnowsze mapy pozwalają na jeszcze dogodniejsze dotarcie do celu - dodatkowe mapy oraz bazy danych o punktach turystycznych: możesz wybierać spośród informacji dotyczących ponad 60 krajów z całego świata - dodatkowe punkty orientacyjne w trzech wymiarach: trójwymiarowe ilustracje znanych budowli oraz turystycznych atrakcji, jak również realistyczna prezentacja rozmaitych elementów ukształtowania terenu (pasma górskie, szczyty, doliny) - głosy dodatkowych lektorów oraz dalsze języki

Najważniejsze informacje na temat usług Naviextras:

Informacje na temat aktualizacji

Infos on Naviextras Updates

0.9 M


Media-Link Box - Łatwe podłączenie USB i iPhone/iPod

 

Szczególnie praktyczna cecha zestawu jest mo(liwosc realizowania połaczen za posrednictwem
modułu przyłaczeniowego Media-Link-Box (rodzaju rozbudowanej przelotki), posiadajacego port
USB, złacze dla iPoda, oraz gniazdo wejsciowe A/V dla 3,5 mm wtyczki typu jack i zakonczonego
1,5-metrowej długosci kablem. Dzieki temu modułowi, który mo(na bezproblemowo schowac w
konsoli srodkowej lub schowku z przodu, do systemu daja sie łatwo przyłaczyc ró(ne dodatkowe
komponenty, zródła sygnału audio-wideo.

Tutaj znajdują się dodatkowe informacje o Media-Link Box: ZE-NC-IPS

Kompatybilne pojazdy

 

Lista kompatybilnych pojazdów z ZE NC-2010 .

VW Golf VI od 08/2008   VW Golf V od 09/2003
VW Jetta od 08/2005   VW Scirocco od 2008
VW Tiguan od 2007   VW Touran od 03/2003
VW Passat od 03/2005   VW Passat CC od 08/2008
VW Eos od 05/2006   VW Caddy od 07/2004
SEAT Altea od 05/2004   SEAT Altea XL od 04/2007
SEAT Leon od 09/2005   SEAT Toledo od 12/2004

Ogólne właściwości E>GO

 


Wbudowany odtwarzacz DVD/CD/MP3/WMA

 • Odtwarzacz CD, CD-R/RW, MP3, WMA, DVD, DVD±R/RW, DVD-MP3, DivX6, VCD, SVCD, AVI, JPEG, Picture CD
 • Kod regionu 2
 • Wbudowany dekoder Dolby Digital
 • Elektroniczny (ESP) oraz mechanizm antywstrząsowy
 • Last-playback-memory function

Panel ciekłokrystaliczny TFT

 • Wyświetlacz z dotykowym ekranem 16.5 cm / 6.5" o formacie 16:9
 • Powłoka przeciwodblaskowa
 • Wysoka jasność 450 cd/m2
 • Wysoka rozdzielczość 1440 x 234 (336960 Pixel)
 • Rozszerzony kąt widzenia: lewo / prawo > 60°/ w górę > 30°/ w dół > 60°

Tuner

 • Radio data system (RDS)
 • tuner FM / AM
 • Zapis 30 stacji radiowych (18 FM/12 AM)
 • (BSM)

Funkcje nawigacyjne

 • procesor 400 MHz (128 MB SD RAM)
 • mapy samochodowe 43 krajów Europy Zachodniej i Wschodniej fabrycznie zainstalowane na karcie pamięci SD o pojemności 4 GB
 • odbiór komunikatów drogowych w systemie TMC oraz TMC Pro
 • wskazówki głosowe oraz informacje wyświetlane na ekranie w 28 językach
 • możliwość podawania celu podróży w postaci adresu, kodu pocztowego, punktu turystycznego, szerokości i długości geograficznej, zapisanych w pamięci urządzenia lub ostatnio wybieranych celów
 • funkcja zamiany tekstu na wskazówki głosowe (TTS – Text-to-Speech)
 • podawanie informacji o odległości od celu/czasu dotarcia do celu podczas prowadzenia nawigacji
 • możliwość przełączania między dwu- i trójwymiarowym sposobem wyświetlania mapy samochodowej i planu miasta
 • funkcja powiększania obszaru skrzyżowań i miejsc zjazdu z aktualnej drogi
 • tryb podzielonego ekranu
 • tryb podzielonego ekranu podczas jazdy na autostradzie z prezentacją rzeczywiście nad autostradą umieszczonych tablic informacyjnych bezpośrednio na ekranie
 • asystent zmiany pasa ruchu
 • obszerny zasób bazy danych klasy Premium na temat punktów turystycznych z możliwością ich wyboru na podstawie aktualnego położenia, podania celu lub leżących na trasie przejazdu
 • komputer pokładowy: możliwość skonfigurowania trzech dodatkowych informacji pojawiających się na ekranie nawigacji, wybierać można między momentem osiągnięcia celu, czasem potrzebnym jeszcze na dojazd, szybkością, kierunkiem geograficznym, wysokością nad poziomem morza w metrach, itd.
 • wewnętrzna pamięć o pojemności 4 GB na oprogramowanie nawigacyjne, dzięki czemu wejście na kartę pamięci SD pozostaje wolne dla dowolnych urządzeń A/V
 • w komplecie zewnętrzny odbiornik GPS
 • w komplecie zewnętrzny moduł TMC
 • możliwość pobierania aktualizacji przez stronę internetową Naviextras

Złącza Audio Video

 • 2 x RCA wyjścia sygnału wizyjnego (NTSC)
 • 1 x RCA wejście sygnału wizyjnego(RCA)
 • 1 x RCA wejście sygnału dźwiękowego (kamera)
 • 2-CH RCA preamp line outputs without volume adjustment
 • Wyjścia przedwzmacniacza 5.1 RCA (front, rear, center and subwoofer)

Funkcje dodatkowe

 • Zintegrowany czytnik kart pamięci SD/SDHC (pojemność do 8 GB)
 • Zintegrowany moduł Parrot Bluetooth z wewnętrznym / zewnętrznym mikrofonem
 • Pełna obsługa przenośnych odtwarzaczy iPod i iPhone
 • Port USB 2.0 (max. 500 mA)
 • Zawiera Media-Link-Box
 • Ochrona przed kradzieżą (kod bezpieczeństwa)
 • Cyfrowa końcówka mocy 4 x 50 W
 • Multi-Zone - wielostrefowość
 • Kolor podświetlenia klawiszy - biały
 • Menu w różnych językach: English, Estonian, Czech, German, Dutch, French, Italian, Norwegian, Polski, Portuguese, Romanian, Spanish
 • W komplecie pilot zdalnego sterowania